Perku naują automobilį: ką apsvarstyti svarbiausia

Perku naują automobilį: ką apsvarstyti svarbiausia

Kai ateina laikas pirkti naują automobilį, pasirinkimų gali būti begalė. Ar norite įspūdingo ir greito automobilio? Ar erdvaus ir praktiško? Kiek norite ir galite išleisti naujam automobiliui? Kokių degalų sąnaudų ieškote? Kai reikia apsvarstyti tiek daug veiksnių, gali svirti rankos ir būti sunku pradėti atsinaujinimą.

Bet nesijaudinkite, mes padėsime jums išsirinkti automobilį ir paaiškins visą procesą, nuo A iki Ž. Be to, pabandysime atsakyti į visus jums rūpimus klausimus apie pirkimo procesą ar apskritai apie automobilio įsigijimą (užduokite klausimus komentaruose).

Naujas ar naudotas – kurį pasirinkti?

Daugumai automobilių pirkėjui kyla didelis klausimas, ar pirkti naują, ar naudotą automobilį. Abu variantai turi savų privalumų ir trūkumų, o geriausias pasirinkimas priklauso nuo jūsų individualių poreikių ir biudžeto.

Štai keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti priimant sprendimą:

  • Kiek norite išleisti? Naujas automobilis paprastai būna brangesnis už naudotą.
  • Kam naudosite automobilį? Jei automobilis jums reikalingas važinėtis nekokybiškais keliais ir toli nuo miesto centro, galbūt naujas automobilis nėra geriausias pasirinkimas.
  • Kaip ilgai laikysite automobilį? Jei po kelerių metų planuojate jį parduoti, naujo automobilio pirkimas gali būti ne pats ekonomiškiausias variantas. Naudoti automobiliai gali greitai nuvertėti, tačiau laikui bėgant jie taip pat išlaiko savo vertę geriau nei nauji automobiliai.
  • Kaip dažnai juo važinėsite? Jei automobilį naudosite tik savaitgaliais arba trumpoms kelionėms, tikriausiai neverta investuoti į visiškai naują modelį. Tokiu atveju naudotas automobilis yra geresnis pasirinkimas.

Geriausias būdas apsispręsti – pasverti visus veiksnius ir priimti jums tinkamą sprendimą.

Nuspręskite dėl kėbulo tipo

Atėjus laikui pirkti naują automobilį, vienas svarbiausių sprendimų, kuriuos priimsite, yra kėbulo tipo pasirinkimas. Ar norite sedano, hečbeko, visureigio, ar miniveno? Kiekvienas jų turi savų privalumų ir trūkumų, todėl svarbu apgalvoti, kas geriausiai atitiks jūsų poreikius.

Štai keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti priimant sprendimą:

  • Kiek erdvės jums reikia? Jei jums reikia daug vietos kroviniams, visureigis arba minivenas gali būti geriausias pasirinkimas. Jei visgi tiek vietos jums nereikia, geresnis pasirinkimas gali būti sedanas arba hečbekas.
  • Kokiai veiklai jį naudosite? Jei automobilį naudosite bekelei ar stovyklavimui, visureigis yra geresnis pasirinkimas. Jei tiesiog važinėsite po miestą, tiks mažesnis sedanas arba hečbekas.

Pagalvokite, kaip naudosite automobilį, ir tada nuspręskite, koks kėbulo tipas jums tinka.

Benzininis, dyzelinis, hibridinis ar elektrinis?

Renkantis naują automobilį, vienas svarbiausių sprendimų, kuriuos priimsite, yra tai, kokio tipo variklį pasirinkti. Galimi keturi pagrindiniai variklių tipai: benzininis, dyzelinis, hibridinis ir elektrinis.

Kiekvienas tipas turi savų privalumų ir trūkumų, todėl svarbu apgalvoti, kuris geriausiai atitiks jūsų poreikius. Štai keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti priimant sprendimą:

  • Kiek daug važinėsite? Jei automobilį planuojate naudoti tik trumpoms kelionėms, elektrinis arba hibridinis variklis gali būti geriausias pasirinkimas. Jei automobilį naudosite ilgoms kelionėms, benzininis arba dyzelinis variklis gali būti geresnis pasirinkimas.
  • Kokiai veiklai jį naudosite? Jei automobilį naudosite bekelei ar stovyklavimui, geriau rinktis benzininį arba dyzelinį variklį. Jei važinėsite tik mieste, tinka elektrinis arba hibridinis variklis.

Pagalvokite, kaip naudosite automobilį, ir tada nuspręskite, kokio tipo variklis jums tinka.

Išsiaiškinkite, kas automobilyje jums yra svarbiausia

Renkantis naują automobilį svarbu išsiaiškinti, kas jums būtina, o be ko galite apsieiti. Ar jums reikia daug vietos šeimos automobilyje? O gal ieškote sportiško automobilio, kuris kasdienę kelionę į darbą paverstų įdomesne?

Pagalvokite, kokios funkcijos jums svarbios ir kiek norite išleisti tiek automobiliui, tiek eksploatacinėms išlaidoms. Kai kuriuos automobilius gali būti brangiau įsigyti, bet pigiau eksploatuoti, o kitus – atvirkščiai. Galimybių yra tiek daug, kad prieš perkant svarbu apsvarstyti visus savo poreikius.

Jei nesate tikri, ko jums reikia, pasikonsultuokite su ekspertais (arba užduokite klausimus komentaruose po straipsniu).

Kaip finansuoti automobilio pirkimą?

Kai perkate naują automobilį, svarbu pagalvoti, kaip jį finansuosite. Yra daugybė galimybių, įskaitant paskolas, išperkamąją nuomą ir pirkimą išsimokėtinai.

Paskolos yra labiausiai paplitęs automobilio finansavimo būdas. Paskolą galite imti iš banko ar kitos finansų įstaigos, o automobilis bus įregistruotas jūsų vardu. Tada turėsite reguliariai mokėti įmokas, kol paskola bus grąžinta.

Kita galimybė – išperkamoji nuoma, dažnai patraukli žmonėms, kurie kas kelerius metus nori važinėti nauju automobiliu. Išperkamosios nuomos atveju sutinkate nuomotis automobilį nustatytą laiką. Pasibaigus išperkamajai nuomai, automobilį galite atiduoti atgal arba jį nusipirkti.

Žinoma, visada geriausia atsiskaityti iš karto, grynais ar bankiniu pavedimu. Tokiu atveju išvengsite palūkanų mokėjimų ir taip sumažinsite bendrą už automobilį mokamą kainą. Bet įsitikinkite, kad atsiskaitymo būdas yra tiksliai įvardintas automobilio pirkimo-pardavimo sutartyje.

Eksploatavimo išlaidos

Automobilio eksploatavimo išlaidos gali skirtis priklausomai nuo automobilio tipo. Pavyzdžiui, benzininių automobilių eksploatacija paprastai yra brangesnė nei dyzelinių, o prabangių automobilių eksploatacija yra brangesnė nei ekonominių.

Tačiau yra ir daug kitų veiksnių, kurie gali turėti įtakos eksploatavimo išlaidoms, įskaitant tai, kaip dažnai vairuojate, kokį atstumą nuvažiuojate ir kokius degalus naudojate. Svarbu žinoti šias išlaidas prieš perkant automobilį, kad įsitikintumėte, jog galėsite sau leisti jį eksploatuoti.

Esant galimybei, išbandykite pasirinktus automobilių modelius

Išsirinkus norimą įsigyti automobilį, prieš priimant galutinį sprendimą svarbu jį išbandyti. Taip turėsite galimybę pamatyti, kaip jis valdomas kelyje ir ar tai jums tinkamas automobilis.

Dauguma automobilių pardavėjų leis jums išbandyti automobilį, o daugelyje jų yra specialios bandomojo važiavimo aikštelės, kuriose galite išbandyti įvairius modelius. Būtinai išbandykite automobilį važiuodami įvairiais keliais ir pažiūrėkite, kaip jis jaučiasi greitėjant, stabdant ir posūkiuose.

Automobilio pirkimas gali būti itin sudėtinga užduotis, tačiau taip neturi būti. Skirdami laiko apsvarstyti, ko jums reikia ir ko norite kitame automobilyje, taip pat atsižvelgdami į savo biudžetą, galite nesunkiai rasti sau tinkamą automobilį.

 

Parašykite komentarą