Vertingiausios tos nekilnojamo turto vertinimo paslaugos, kurias gali atlikti kompetentingi specialistai

Vertingiausios tos nekilnojamo turto vertinimo paslaugos, kurias gali atlikti kompetentingi specialistai

Įsivaizduokite, kad turėjote tetą, apie kurią nieko ilgą laiką nežinojote, ji mirė ir būtent Jums paliko savo turimą turtą. Nors tokie scenarijai nėra tokie dažni realybėje ir su jais susiduria dažniausiai serialų herojai arba sklando juokingos istorijos internete. Visgi kaip ir kiekviename juokelyje ar išgalvotoje istorijoje yra dalis tiesos, tai ir tokia veiksmų seka gali išsipildyti ir Jūs būsite tas laimės kūdikis, kuris pagaliau gaus tą išsvajotą palikimą. Nors su dideliu paveldėjimo džiaugsmu gali ateiti ir dalis problemų bei nežinomų bauginančių faktorių. Vieni net nenori girdėti apie tolimame kaime esančią paveldėtą sodybą, o kiti net bijo skristi į tolimą šalį, kurioje gyveno jau mirusi teta, o dabar ten laukia Jūsų turtai. Tad tai bus tik Jūsų pasirinkimas, ar priimsite šią dovaną, ar norėsite jos atsisakyti. Tačiau abiem atvejais reikės susidurti su dokumentacija. Ypač reikalingos bus nekilnojamo turto vertinimo paslaugos, jei paveldėjime bus bent vienas nekilnojamo turto objektas.

Galite iš anksto žinoti, jog tetos, mamos ar kito artimo žmogaus palikimą galima priimti pagal vidutinę rinkos vertę arba užsakant nepriklausomą turto vertinimą iki nuosavybės užregistravimo paveldėtojo vardu. Iš pirmo žvilgsnio formuluotė gali atrodyti kebli, bet jei tik bus reikalinga – visas detales paaiškinti galės ekspertas, kuriam bus patikėtas atlikti turto vertintinimas.

Šis darbas dažniausiai trunka keletą dienų. Nors reikia pažymėti, kad viskas priklauso nuo situacijos sudėtingumo, vertintojo užimtumo bei kitų, galbūt nenumatytų detalių, apie kurias iš anksto galite net nežinoti. Taigi nekilnojamo turto vertinimo paslaugos pradedamos pokalbiu su užsakovu. Po to yra reikalinga pateikti dokumentus vertintojui ar jo komandai, jeigu darbas yra sudėtingesnis. Jis ar jie tikrina dokumentus, susijusius su vertinamu objektu. Po šių veiksmų yra sudaroma sutartis ir pradedama vertinamo turto apžiūra. Po šio etapo yra vertinamas turtas. Užsakyti specialistai paruošia turto vertinimo ataskaitą, kurią po kurio laiko pateikia užsakovui. Renkantis turto vertintoją, patariama jo pasiteirauti, kokiame regione jis gali atlikti vertinimus, ar turi patirties ir žinių apie reikiamo regiono nekilnojamojo arba specifinio kilnojamo turto rinką bei tendencijas.

Parašykite komentarą