Kodėl teksto struktūra yra svarbi SEO?

Kodėl teksto struktūra yra svarbi SEO?

Ar kada pagalvojote, kad su netinkamu tekstu beveik yra neįmanoma reitinguoti aukštesnėse pozicijose?. Tik tinkamo teksto parengimas su tinkama struktūra gali reitinguoti į aukštesnes pozicijas. Siūlome perskaityti mūsų straipsnį ir sužinoti kodėl teksto struktūra yra svarbi SEO.

Žmonės peržvelgia tekstus prieš skaitydami

Dauguma žmonių prieš skaitant tekstą peržvelgia jo struktūrą. Žmonės nori žinoti apie ką yra tekstas prieš pradėdami jį skaityti.

Tekste yra būtina naudoti antraštes ir paraštes, kadangi tai leidžia lengviau suprasti tekstą. Nepamirškite naudoti įmonių pirmųjų sakinių, kadangi tai patraukia skaitytojo akį.

Kaip paieškos sistemos nuskaito tekstą?

Kaip žmonės, taip ir paieškos sistemos nuskanuoją tekstą.

  • Paieškos sistemos skanuoja semantinį artumą tarp žodžių. Kad būtų tinkamai nuskanuojamas semantinis žodžių artumas, teksto struktūra privalo būti aiški.
  • Būtina naudoti antraštes ir jose nurodyti bent vieną raktinį žodį. Raktinių žodžių naudojimas antraštėse yra svarbus tam tikroms temoms.
  • Po sistemų atnaujinimų, paieškos sistemos geba atpažįsti geriau žodžių sinonimus.

,,Google” yra nurodę, kad labai svarbu naudoti tinkamą teksto struktūrą, jeigu norima reitinguoti aukštesnėse pozicijose su kuo daugiau raktinių žodžių. Kuo geresnį turinį parengsite, tuo lengviau paieškos sistemos jį galės nuskaityti ir įvertinti. Nuo 2019 metų yra naudojama natūralios kalbos apdorojimo modelis, kuris padeda suprasti kalbą ir pateikti kuo tinkamesnį rezultatą ieškančiam asmeniui.

SEO tekstai privalo būti su aiškiomis struktūromis ne vien dėl reitingavimo, bet ir dėl kitų priežasčių. Geros struktūros tekstas turi mažesnį atmetimo rodiklį ir didesnę tikimybę sulaukti daugiau dėmesio, o tai savaime veda į geresnius reitingus.

Kaip pagerinti teksto struktūrą?

Jeigu rašote tekstus arba norite juos rašyti, tuomet turėtumėte atkreipti dėmesį į

  • Pirmąją teksto pastraipą.
  • Į antraštes.
  • Kiekvienos pastraipos pirmuosius sakinius.

Pirma pastraipa

Stenkitės pirmoje pastraipoje suformuluoti sakinį apie savo įrašą. Spausdinamų tekstų rašytojai dažniausiai pradeda nuo kažko įdomaus. Internete būtina pirmajame sakinyje nurodyti sakinį, kuris pritrauktų skaitytojo akį. Tai padės ne tik skaitytojui suprasti apie ką jie skaitys, bet ir paieškos sistemoms. Rekomenduojame pirmoje pastraipoje nurodyti raktinį žodį.

Parašykite komentarą