Kurį laiką intesyviai sportuojate, tačiau kartais po darbo arba atsikėlę anksti ryte nerandate jėgų pradėti treniruotę? Nuovargis ima viršų? Tikriausiai susidarius tokioms aplinkybėms ne kartą į galvą atėjo mintis išbandyti „Pre-Workout“ tipo papildus. Kaip ir daugelis „googlinate“ ir ieškote įvairiausios informacijos? Šiame straipsnyje, kurį parengė erasportas.lt kolektyvas, bus pasistengta atsakyti į visus svarbiausius klausimus, tad skaitykte toliau.
„Pre-Workout“ tipo papildai yra specialių ingredientų mišinio formulė, skirta palaikyti sportininkų energiją, motyvaciją, treniruočių intensvyumą, protinį aštrumą ir susikaupimą. Jei anksčiau neteko naudoti tokios paskirties produktų prieš treniruotę, jums tai gali būti itin įdomi patirtis. Štai ką reikėtų žinoti apie „Pre-Workout“ prieštreniruotinius maisto papildus.
Ką gali suteikti „Pre-Workout“ prieštreniruotinis stimuliantas?
– energijos lygio gerinimas;
– treniruočių našumo (ištvermės) didinimas;
– greitesnis atsigavimas po treniruotės;
– daugiau motyvacijos;
– sumažinti išsekimą treniruočių metu ir net traumų tikimybę.
Kokios medžiagos dažniausiai naudojamos „Pre-Workout“ prieštreniruotiniuose papilduose?
Sudedamosios dalys, kurios dažniausiai naudojamos „Pre-Workout“ papilduose prieš treniruotę, yra:
Kofeinas: kofeinas yra stimuliatorius, galintis padėti pažinimo funkcijai ir raumenų efektyvumui gerinti mankštos metu, nes mažina nuovargį.
Šakotosios grandinės aminorūgštys (BCAA): manoma, kad jos gali pagerinti raumenų ištvermę ir sumažinti raumenų pažaidą, kurią sukelia pratimai.
Nitratai (azoto oksido medžiagos): gali pagerinti kraujo pritekėjimą į raumenis, kuriuos aktyviai naudojate sunkių treniruočių metu.
Kreatinas: pagerina treniruočių našumą našumą, padidina jėgą ir padeda prisitaikyti prie sudėtingų treniruočių.
Beta-alaninas: pagerina didelio intensyvumo pratimų ištvermę, sumažindamas pieno rūgšties kaupimąsi, kuri sukelia raumenų nuovargį.
Svarbu žinoti, kokie ingredientai yra jūsų pasirinktame Pre-Workout . Turėtumėte patikrinti etiketę, kad įsitikintumėte, jog visi ingredientai yra išvardyti ir aiškiai nurodytas kiekvienos medžiagos kiekis.
Kiek laiko užtrunka, kol Pre-Workout ima veikti ir kaip vartoti?
Vienas tyrimas parodė, kad dalyviai, kurie vartojo Pre-Workout papildus prieš treniruotę, produktas buvo pradėtas savintis ir suteikti efektą jau po 15-60 min. Tai priklauso nuo to, kaip greita rganizms said medžiagas ir ar tai darote iškart o valgio. Geriant Pre-Workout tipo papildus į tuščią skrandį, rekomenduojama vartoti 15-30 min. prieš treniruotę, tiesa, jeigu kątik pavalgėte, rekomenduojama vartoti 30-60 min. prieš treniruotę.
Ar „Pre-Workout“ papildai yra saugūs vartoti?
Kai kurie tyrimai parodė, kad produktą naudojant trumpą laiką (t. y. aštuonias savaites ir mažiau), buvo saugu vartoti prieš treniruotes nurodytomis rekomenduojamomis porcijomis. Tiesa, tyrimų dėl ilgalaikio vartojimo pasekmių trūksta.
Papildai prieš treniruotę nerekomenduojami asmenims iki 18 metų amžiaus. Papildai, padedantys atlikti fizinius pratimus ir sukelti budrumą yra skirti tik suaugusiesiems daugeliu atvejų.
Be to, asmenys, turintys sveikatos sutrikimų, tokių kaip vėžys (ar istorijoje), širdies problemos, Parkinsono liga ir skydliaukės sutrikimai (pvz., hipotirozė), taip pat turėtų pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu prieš vartojant bet kokius stimuliatorius, įsktaitant Pre-Workout. Kai kurie papildai gali sąveikauti su vaistais ar gydymo būdais ir padaryti juos mažiau veiksmingus ar net paaštrinti ligos simptomus.
Galimi „Pre-Workout“ tipo papildų šalutiniai poveikiai
Šalutinis poveikis gali skirtis priklausomai nuo sudedamųjų dalių ir tų ingredientų dozavimo. Kai kurie galimi šalutiniai poveikiai:
– viduriavimas;
– pykinimas;
– pilvo skausmai;
– rėmuo;
– nuovargis;
– nemiga;
– galvos skausmai;
– galvos svaigimas;
– svorio padidėjimas (dėl vandens sulaikymo).