Sodo medžių priežiūros taisyklės

Sodo medžių priežiūros taisyklės

Norite, kad medžiai Jūsų sode ne tik gražiai atrodytų, tačiau taip pat ir megztų vaisius? Tokiu atveju jiems reikia skirti šiek tiek dėmesio. Tikrai nereikia labai daug, tačiau faktas, kad jo kažkiek turi būti ir atliekami darbai turi būti derinami prie kiekvieno augalo poreikių.

 

Aptarsime kelis paprastus sodo priežiūros patarimus. Daugeliui reikalinga patikima įranga. Visada geriausias pasirinkimas yra laiko patikrinta klasika. Tai gali būti STIHL Kaune, o gaminiai parduodami ir internetu. 

 

Apsauga nuo vabzdžių

 

Sodo purkštuvai yra būtina įranga visiems, kurie turi medžius. Taip pat ir krūmus. Deja, nuo įvairiausių kenkėjų nėra apsaugotas nei vienas. Štai amarai, kuriuos atneša skruzdėlės, taip pat ir kiti kenkėjai gali ne tik vizualiai “apgadinti” medį, tačiau taip pat ir sunaikinti bet kokią tikimybę, kad jis ateityje megs vaisius. Būtina – purkšti ir daryti tai gali tekti netgi reguliariai.

 

Genėjimas

 

Greta apsaugos nuo vabzdžių taip pat svarbu, kad medis būtų reguliariai genimas. Tokiu atveju bus ne tik išsaugoma tik tiek šakų, kiek reikia, tačiau ir mažesnis jų kiekis padės vaisiams geriau megztis. Genėjimui labiausiai pasiteisina pjūklas.

 

Tręšimas

 

Bet kokiems augalams tręšimas yra labai sveikas. Žinoma, tik tokiu atveju, kai trąšų nebus per daug ir tuo pačiu, kai naudojamos tokios trąšos, kurios tinkamos konkrečiam augalui. Reikia rinktis tokias trąšas, kurios ne tik tinka  vaismedžiams, tačiau iur konkrečias, kurios geriausiai patenkina tam tikros veislės, rūšies medžio poreikius.

 

Mulčiavimas 

 

Galiausiai, kaip ir daugeliui kitų augalų, taip ir medžiams dažniausiai patinka mulčas. Visada verta naudoti tokį, kuris lieka po vejos pjovimo. Toks mulčas yra labai sveikas ir medžiui, ir krūmui – daugeliui kitų augalų, kurie bus pamaitinami tokia organine trąša, skatins medžius geriau augti.

 

Medžiai nėra reiklūs, tačiau faktas, kad dėmesio jiems šiek tiek reikia. Jis neturi būti nei varginantis, nei brangus. Reikia tik žinių. Su jomis – viskas yra kur kas paprasčiau. Kaip ir su tinkama sodo priežiūros įranga.

Parašykite komentarą