Dauguma žmonių nustoja jausti alkoholio abstinencijos simptomus vos po keturių ar penkių dienų, po paskutinio vartojimo. Juntami simptomai dažniausiai yra blogiausi trečią dieną. Jei norite nustoti vartoti alkoholį kiekvieną dieną, tuomet gali būti, kad abstinencijos simptomus pajausite kur kas greičiau. Laikas, kurio reikalauja detoksikacija, gali priklausyti nuo skirtingų veiksnių, įskaitant kiek laiko geriate, ar buvote ankščiau nustojęs vartoti alkoholį.
Kokie yra alkoholio vartojimo nutraukimo simptomai?
Alkoholio vartojimas nuslopina centrinę nervų sistemą. Tai gali sukelti atsipalaidavimo ir euforijos jausmą. Kadangi kūnas stengiasi nuolatos išlaikyti pusiausvyrą, jis signalizuoja smegenims, kad būtų sukuriama daugiau neurotransmiterinių receptorių, kurie sužadintų arba stimuliuotų centrinę nervų sistemą.
Kuomet žmogus nustoja vartoti, jis alkoholį pašalina iš savo receptorių. Dėl šios priežasties, nervų sistema tampa per daug aktyvi ir yra sukeliami šie simptomai:
- Nerimas
- Dirglumas
- Pykinimas
- Greitesnis širdies ritmas
- Drebulys
- Prakaitavimas
Jeigu ilgą laiką vartojote alkoholį, tuomet gali pasireikšti ir stipresni simptomai:
- Haliucinacijos
- Aukšta kūno temperatūra
- Iliuzija
- Paranoja
- Traukuliai
Alkoholio vartojimo nutraukimo gydymas
Kad sužinoti gydymo laiką, pirmiausia klinikoms reikia įsivertinti žmogaus simptomus ir paskirti tinkamą gydymą. Gydytojai žmogaus priklausomybę nustato pagal tam tikrą skalę, o kuo didesnis skaičius, tuo ilgesnis gydymas bus reikalingas. Nors ir keistai skamba, tačiau ne visuomet yra reikalingi vaistai, kurie padėtų jums atitrūkti nuo alkoholio.
Išblaivinimas ,,Ąžuolyno klinikoje” yra teikiamas visą parą, o tuomet stebima pacientų būklė. Jeigu paciento būklė tampa sunki, tik tokiais atvejais gali būti paskirti vaistai. Tad pateikiame sąrašą, kokie vaistai jums gali būti duodami:
- Benzodiapezinai – vaistai, kurie padeda sumažinti priepuolių tikimybę, kuri gali atsirasti nutraukus alkoholio vartojimą.
- Neuroleptiniai vaistai – su šiais vaistais suslopinama žmogaus nervų sistemos veikla ir taip išvengiama traukulių, panikos jausmo.
- Tinkamos mitybos palaikymas – gydytojai gali pacientams skirti tam tikrų maistinių medžiagų, tokių kaip folio rūgštis, tiaminas, magnis, kad būtų ištaisomas maistinių medžiagų trūkumas.
Alkoholio vartojimas yra rimta problema, dėl kurios gali būti suprastėję santykiai su šeimos nariais, bei prisidaroma dar daugiau problemų. Jokiais būdais nelaukite kol situacija bus kritinė ir pradėkite gydymą kuo ankščiau, kad jis būtų paprastesnis, o jūsų gyvenimas šviesesnis.