Baidarių maršrutai: kaip pasirinkti sau tinkamą?

Baidarių maršrutai: kaip pasirinkti sau tinkamą?

 

Vasarą Lietuvoje yra tikras baidarių plaukimo sezonas. Daugybė žmonių leidžiasi į žygius su baidarėmis, kurie garantuoja puikias emocijas ir daug įspūdžių. Lietuva turi daug vandens telkinių, todėl net ir kasmet plaukiant su baidarėmis, skirtingi baidarių maršrutai šią pramogą kaskart paverčia nepamirštama. Visgi, kaip pasirinkti norimą maršrutą savo kelionei?

 

Maršrutų tipai

Lietuvoje žygiai baidarėmis organizuojami visoje Lietuvoje, todėl nepaisant to, kur gyvenate, net ir kažkur Jūsų apylinkėse, greičiausiai, galima rasti, kas užsiima baidarių nuoma. Visgi, daugiausiai baidarininkų renkasi Dzūkijos, Aukštaitijos regionus, kur itin gausu upių ir ežerų. Čia galima rinktis skirtingų tipų maršrutu.

 

Pavyzdžiui, tiems, kurie mėgsta plaukti pasroviui ir bandyti save vairuojant baidarę vengiant įvairių kliūčių ir posūkių, geriausiai tinka įvairūs baidarių maršrutai upėmis. Tai gali būt vienos ar daugiau dienų maršrutas, kuris yra gana aktyvus, už kiekvieno posūkio tyko staigmena, tad tokiame plaukime tikrai nebus nuobodu.

 

Tiems, kurie mėgsta plaukti ramiau, turėtų patikti maršrutai per ežerus. Tokių didelė pasiūla yra Ignalinos rajone. Čia galima rinktis maršrutus, kurių netgi vienos dienos plaukime leis perplaukti kelis skirtingus ežerus. Plaukti tokiu maršrutu labai įdomu, nes galite išsirinkti Jums patinkantį plaukimo greitį, grožėtis gamta ir pasitikrinti orientacinius sugebėjimus, ieškant išplaukimo iš ežero.

 

Plaukikų pasirengimas

Renkantis maršrutą, taip pat labai svarbu užtikrinti, kad jis būtų tinkamas visai komandai, kuri ketina plaukti baidarėmis. Jeigu komandoje yra žmonių, kurie baidarėmis plauks pirmą kartą, labiau pasiteisins paprastesnis, lengvesni baidarių maršrutai, kurie nereikalaus daug jėgų. Kitaip rizikuojate, kad pirmą kartą plaukiantys žygeiviai per daug pavargs ir pramoga jiems taps kančia. ?norint paprastesnio maršruto, galima rinktis ne tokias sraunias upes, kaip kat Merkys, Neris ar Žeimena. Tiems, kurie ieško ekstremalesnio plaukimo maršrutų, būtinai reikėtų pabandyti savo jėgas plaukiant Grūda, Ūla ar Vilnele.

 

Maršruto ilgis

Baidarių maršrutai gali būti skirtingų ilgių, tad taip pat galite rinktis, kiek ilgai norite plaukti. Lietuvoje labai populiarūs ne tik vienos dienos maršrutai baidarėmis, bet ir ilgesni, kelių dienų maršrutai, kai vieną dieną plaukiama dalis maršruto, tuomet nakvojama gamtoje, o kitą dieną maršrutas tęsiamas. Lietuvoje yra daug upių ir ežerų, kuriuose galima surengti tokio tipo plaukimus. Ilgesni maršrutai padeda labiau pasimėgauti gamta bei pažeria daug netikėtų patirčių, kurios liks atmintyje visą gyvenimą.

 

Parašykite komentarą