Ar kremavimas neprieštarauja tradicijoms?

Ar kremavimas neprieštarauja tradicijoms?

Tai vienas iš svarbiausių klausimų, kuris turi būti atsakytas prieš apsisprendžiant dėl laidojimo būdo. Tuo labiau, kad šiomis dienomis galima rinktis – deginti palaikus ar ne. Kas dar pakankamai neseniai nebuvo taip įprasta. Aišku, galima išgirsti pakankamai įvairių nuomonių bei požiūrių. Tačiau iš tikrųjų toks variantas nė kiek neprieštarauja net ir pačioms seniausioms mūsų bei visos žmonijos tradicijoms. Kadangi būtent tokios laidotuvės vykdavo dar prieš tūkstančius metų mūsų kraštuose. O bėgant laikui šios tradicijos nuolat keisdavo viena kitą. Todėl visiškai natūralu, kad ir šiomis dienomis ši kaita tęsiasi. Ir toks pasirinkimas tikrai nėra kažkokia naujovė.

Koks bažnyčios požiūris?

Viena yra tradicijos, o visai kita religija. Tačiau tai labai susiję tarpusavyje. Kadangi dažnai tos pačios tradicijos ir gimsta iš religijos. Nors kartais vyksta ir atvirkščiai. Šiuo atveju kremavimas yra palankiai vertinamas tiek bažnyčios, tiek ir pačių dvasininkų. Ir labai tikėtina, kad tai dar viena priežastis, dėl ko tokios laidotuvės taip sparčiai populiarėja. Kadangi tai jau priklauso tik nuo asmeninio kiekvieno pasirinkimo ir asmeninių kriterijų. Nes kažkokių prieštaravimų tikrai nėra ir galima atlikti visas įprastas religines apeigas, kuriuos susiję su laidotuvėmis. Nepriklausomai, kaip bus laidojamas mirusysis.

Kiek kainuoja ši paslauga?

Gali atrodyti, jog tam prireiks tikrai nemažų investicijų. Kadangi praktiškai bet kokios laidotuvės daugeliui siejasi ne tik su skausmu ar liūdesiu, bet ir su didelėmis išlaidomis. Tačiau kremavimas tikrai nebus tas pasirinkimas, kuris lemtų dar didesnius nuostolius. Kadangi visa ši paslauga gali kainuoti vos kelis šimtus Eurų. Kas palyginus su įprastu laidojimu tikrai nėra didelė suma. Aišku, kaina kiekvieną kartą gali kažkiek skirtis priklausomai nuo konkrečios situacijos bei aplinkybių. Tačiau ji tikrai nebus ženkliai didesnė. Todėl nerimaujant dėl finansinio aspekto sprendžiant šį laidotuvių klausimą galima drąsiai rinktis pastarąjį variantą. Ne tik kaip praktiškesnį dėl visų kitų savo privalumų, bet ir kaip ekonomiškesnį. Kas yra ne ką mažiau svarbus bei aktualus argumentas.

Parašykite komentarą